Beton ve Asfalt üzeri akrilik zemin kaplaması özellikle tenis kortları, basketbol, voleybol,badminton saha zeminleri yürüyüş ve bisiklet yolları, atletizm pistleri için geliştirilmiş, profesyonel sporcuların tercihi olmak üzere kortların vazgeçilmez zemin kaplama sistemidir. Saha içerisinde oyun topunun mükemmel olarak kontrolünü sağlayan ve insan üzerindeki adale ağrılarını alan cushion tabanlı akrilik esaslı zemin kaplama sistemidir. Açık hava şartlarında oynanan tüm spor oyunları için uygundur.

UYGULAMA

- Beton zemin basınçlı hava kompresörü ile toz ve kirlerden temizlenir.

- Temizlenen yüzeye m² / 0,15-0,20 kg sarfiyat gelecek şekilde PTE-EX 101 epoksi beton rulo veya gelberi yardımı ile tatbik edilir ve üzerine silis kumu serpilir.

-Astarlanmış zemin için 24 saat beklenmelidir.

-Astarlanmış zemin üzerine PTA-FLEX 010 akrilik dolgu malzemesi (Resurfacer) m² / 0,40- 0,50 Kg 1 kat olarak uygulanır.

- Dolgu işleminden sonra PTA-FLEX 020 akrilik cushion kaplama katı m² /1,00-1,20 kg  3 kat halinde uygulanır. ( Kat sayıları istenilen esneklik derecesine göre arttırılabilir.)

- Cushion Kaplama işleminden sonra PTA-FLEX 035 akrilik renk katı m² /0,80-1,00 kg 2 kat halinde uygulanarak kaplama işlemi yapılır.

- Renk katı uygulama işleminden sonra PTA-FLEX 040 akrilik çizgi boyası istenilen oyun çizgileri 2 kat halinde uygulanarak saha oyun oynamaya hazır hale getirilerek uygulama bitirilir.

Saha uygulama bittikten 24 saat sonra oyun oynamaya açılabilir.